Матю Стафорд, Рамс удържат Светците, за да скочат напред в надпреварата за плейофите на NFC
New York Post | 2023-12-22 | 07:22:19

ИНГЪЛУУД, Калифорния — Матю Стафорд подаде за 328 ярда и два тъчдауна, новобранецът Пука Накуа направи девет уловки за рекорд в кариерата си от 164 ярда и резултат и Лос Анджелис Рамс излязоха напред в надпреварата за плейофите на NFC с победа с 30-22 над Ню Орлиънс Сейнтс в четвъртък вечер.

Кайрън Уилямс се втурна за 104 ярда и тъчдаун, а Демаркъс Робинсън добави 82 ярда при получаване и още един резултат в петата победа в шест мача за Рамс (8-7), които са над .500 за първи път от седмицата 1.

С втората си победа за пет дни по време на самоопределящия се сезон на ремоделиране, Лос Анджелис надскочи и Минесота (7-7) и се премести на шесто място в класирането на NFC в опита си да си осигури място в плейофите с уайлд кард – и все по-възможен двубой в първия кръг с Детройт Лайънс, отборът на Стафорд от 12 сезона.

Лос Анджелис водеше с 30-7 с 12:44 до края в четвъртата четвърт, след като отбеляза шест от първите си осем притежания, но позволи на противника си да го направи интересен за втора поредна седмица.

Derek Carr хвърли TD пасове на Juwan Johnson и A.T. Пери в следващите две удари на Светците, с преобразуване от 2 точки, намалявайки преднината на Рамс до осем точки с 3:53 часа преди игра.

Но Накуа възвърна удар от страна на вратата и след това получи ключов удар при удар от 9 ярда, а Рамс изтече времето за четвъртата си поредна победа у дома.

Кар подаде за 319 ярда и удари Рашид Шахид за ранен TD от 45 ярда за Светците (7-8), чиято серия от две победи приключи с болезнено бавен старт и 458 ярда, разрешени от тяхната защита.

Въпреки че тази загуба вреди на шансовете му, Ню Орлиънс все още е в сериозна борба за място в плейофите и титлата на НФК Юг, защото завършва сезона с два мача срещу опоненти от дивизията, започвайки с Тампа Бей в навечерието на Нова година.

Стафорд имаше още един изключителен мач през целия си 15-ти сезон в НФЛ.

Той има 14 паса за тъчдаун и едно прихващане в последните пет мача на Рамс и хвърли няколко TD паса в пет поредни мача едва за трети път в кариерата си.

Уилямс, който пропусна четири мача по средата на сезона заради изкълчен глезен, все пак стана първият ръшър на Рамс на 1000 ярда след Тод Гърли през 2018 г. с последния си впечатляващ удар.

Той има шест изпълнения на 100 ярда в последните си осем игри.

Накуа също имаше най-продуктивната игра през последните два месеца по време на своя пробив в сезона на новобранците, докато Робинсън хвана TD пас в четвъртия си пореден мач.

Лос Анджелис измина 95 ярда в 14 разигравания, като погълна повече от половината от първата четвърт в началния си удар, който завърши с четвърти надолу TD пас от Стафорд към Накуа.

Ню Орлиънс допусна само един тъчдаун в предходните си 12 четвъртини на играта.

Лос Анджелис водеше със 17-7 на полувремето, когато Стафърд поведе в 35-секунден гол, завършил с кратко TD хвърляне към Робинсън в последната минута.

След като защитата на Рамс, Джордан Фулър, пресече дългото подаване на Кар при първото натискане на Ню Орлиънс от второто полувреме, Стафорд поведе още един удар на ТД, завършил с три последователни ръна за 27 ярда и ТД на Уилямс за преднина от 27-7.

Светците завършиха три удара, когато се провалиха на четвъртия на територията на Рамс. Chris Olave завърши с девет приема за 123 ярда.